alt

SAÇ MEZOTERAPİSİ ANTALYA

Saç mezoterapisi, kadınlarda ve erkeklerde saç dökülmesi probleminin önüne geçilmesi ve saç köklerinin güçlendirilmesi amacıyla sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Günümüzde saç dökülmesi problemini en aza indirgemek ve durdurmak için birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Saç mezoterapisi işlemi, diğer tedavilere kıyasla yan etkisinin bulunmamasından dolayı en sık tercih edilen yöntem olmaktadır. Saç dökülmesi problemi kişiden kişiye değişiklik göstermekle beraber genellikle hormonal bozukluklar, genetik faktörler, bazı ilaçların kullanımı ve stres gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Saç dökülmesi probleminin erken teşhisi ve müdahalesi saçlı derinin ve saç tellerinin sağlığı bakımından oldukça önemlidir. Saç mezoterapisi, saç dökülmesi tedavi yöntemlerinin arasında en etkili ve hızlı sonuç alınabilen tedavi şekli olarak kabul görmektedir.

SAÇ MEZOTERAPİSİ NEDİR?

Saç mezoterapisi, saçlı derinin ve saç tellerinin ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin saçlı bölgeye mikro enjeksiyon yöntemiyle uygulanması işlemidir. Saç tellerinin ve saçlı derinin sağlığı için ihtiyacı olan vitaminler, mineraller, keratin ve amino asitler derinin direkt olarak altına küçük iğneler aracılığıyla enjekte edilmektedir. Bu sayede saç kökleri güçlendirilirken saç dökülmesinin de önüne geçilmesi sağlanmaktadır. Bu etkilerin yanı sıra uykuda olan saç hücreleri uyandırılarak yeni saç oluşumu da tetiklenmektedir.

Saç mezoterapisi, saç dökülmesi problemi, derideki kepeklenmeler, saç tellerinin güçsüzleşmesi ve kelleşme gibi birçok sorunun ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır. Bakır, çinko, hyaluronik asit gibi saçın öncelikli olarak ihtiyaç duyduğu vitaminler ve mineraller ile hazırlanan mezoterapi karışımları ile sağlıklı bir saç derisine ve saç tellerine kavuşmak mümkün olmaktadır. Kadınlar ve erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen bu tedavi yöntemi ile saçlar sağlıklı bir görünüme kavuşurken saç derisi sorunlarının da önüne geçilebilmektedir.

SAÇ MEZOTERAPİSİ İLE SAÇ ÇIKAR MI?

Saç mezoterapisi ile uykuda olan saç hücreleri uyandırılarak yeni saç oluşumu sağlanabilmektedir. Bunun yanı sıra saç mezoterapisi tedavi yöntemi, saçlı derideki dolaşımın hızlanmasını sağladığından tüm saç hücrelerinin sağlıklı hale gelmesini tetiklerken saç dökülmesi probleminin de en aza indirgenmesini sağlamaktadır. Alanında uzman hekimler tarafından sıklıkla tercih edilen saç mezoterapisi tedavisiyle öncesi ve sonrası karşılaştırmalarında büyük ölçüde olumlu sonuçlar gözlenmektedir. En ideal sonucun alınması için saç mezoterapisi eksiksiz bir şekilde tamamlanmalı ve alanından uzman hekim tarafından gerek görülmesi durumunda tekrarlanmalıdır. Saç köklerinin ihtiyaç duyduğu besleyicilerden mahrum kalması durumunda kelleşme gibi istenmeyen durumların ortaya çıkabileceği unutulmamalıdır. Saç mezoterapisi tedavisi ile bu istenmeyen durumların önüne geçilmesi mümkün olmaktadır.

SAÇ MEZOTERAPİSİ NASIL YAPILIR?

Saç mezoterapisi, saçlı derinin ve saç tellerinin sağlığı için ihtiyaç duyduğu özel bileşenlerin mikro iğneler aracılığıyla saç derisinin direkt 2-4 milimetre altına enjekte edilmesi ile yapılmaktadır. Saç mezoterapisi tedavisiyle kan dolaşımı hızlandırılarak uykuda olan saç hücreleri uyandırılıp yeni saç hücreleri oluşumu tetiklenmekte ve güçsüzleşmiş saç hücreleri güçlendirilmektedir.

Saç mezoterapisi tedavisinden önce alanında uzman hekim tarafından kişinin saç derisi muayene edilerek hangi bileşenlere ihtiyaç duyulduğuna karar verilmektedir. Saç sorunları ve saçın ihtiyaç duyduğu bileşenler kişiden kişiye farklılık gösterdiğinden uygulanacak olan mezoterapi karışımı kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. Bu mezoterapi karışımı; çinko, bakır, demir, kalsiyum, potasyum, magnezyum, C vitamini, A vitamini, biotin, minoxidil gibi birçok bileşen içermektedir. Saçlı derinin ve saç köklerinin ihtiyacı olan bileşenler ile mezoterapi karışımının saçlı deriye enjekte edilmesi ile işlem tamamlanmaktadır. Saç mezoterapisi tedavisi, işlemi gerçekleştiren alanında uzman hekim tarafından birden çok seans olarak planlanabilmektedir. Saç mezoterapisi, mikro iğneler ile gerçekleştirildiğinden işlem esnasında ağrı ve acı yok denecek kadar az olmaktadır. Herhangi bir yan etki oluşmadığından kişi işlemden hemen sonra günlük hayatına dönebilmektedir. Saç mezoterapisi, cerrahi bir işlem olmaması, ağrısız ve acısız olması, herhangi bir yan etki görülmemesi nedeniyle sıklıkla tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Saç mezoterapi işlemi sonrası nadiren de olsa noktasal morluklar ve kızarıklıklar görülebilmektedir. Bunlar işlemden birkaç gün sonra kendiliğinden kaybolacağından herhangi bir müdahale gerektirmez ve tedaviyi olumsuz etkileyecek bir durum oluşturmaz.

SAÇ MEZOTERAPİSİ TEDAVİSİ NE KADAR SÜRER?

Saç mezoterapisi tedavisi, saçlı derinin ve saç köklerinin sorunlarına göre kişiden kişiye değişiklik göstermekle beraber ortalama 4-10 seans aralığında sürebilmektedir. Saç dökülmesi problemi tedavileri ilk olarak yoğun şekilde uygulanmakta ve daha sonra koruma tedavisi ile desteklenmektedir. Alanında uzman hekim tarafından farklı bir tedavi haritası düzenlenmedikçe genellikle ilk seanslar haftada bir, daha sonra ayda bir kez olmak üzere tedavi gerçekleştirilmektedir. Tedavi tamamlandığında saçlı derinin ve saç köklerinin sağlığının korunması amacıyla yılda bir veya iki seans olarak koruma tedavisi yapılabilmektedir. Saç mezoterapi tedavi seansları ortalama 20-40 dakika sürmektedir. Hekim tarafından planlanan tedavi haritasıyla ortalama 5-6 ay gibi kısa bir süre içerisinde sağlıklı ve gür saçlara kavuşmak mümkün olmaktadır.

SAÇ MEZOTERAPİSİ TEDAVİSİ ETKİSİNİ NE ZAMAN GÖSTERİR?

Alanında uzman hekimler tarafından saç mezoterapisinin sonuçları ilk seansta bile görülebilmektedir. Saçlı derinin ve saç köklerinin ihtiyaç duyduğu bileşenleri almasıyla saç derisi nemini yeniden kazanmaya ve saç telleri sağlıklı bir hale gelmeye başlamaktadır. Kişinin gözle görebileceği etkiler 4-5 seans sonra ortaya çıkmaktadır. Saç kök hücrelerinin uyanarak yeniden oluşması 3-4 ayı bulabildiğinden saç mezoterapisinin üçüncü veya dördüncü aylarında yeni oluşan saç köklerinin çıktığı görülmeye başlamaktadır. Saç mezoterapi tedavisinin ve etkilerinin kişiden kişiye değişiklik gösterdiği unutulmamalıdır. Genetik faktörlerden dolayı yaşanan saç dökülmesi problemlerinin tedavisinde sonuçlar daha geç alınırken, dönemsel saç dökülmesi problemlerinde etkiler hemen ortaya çıkmaya başlayabilmektedir. Saç mezoterapisi tedavisinde en etkili ve ideal sonucun alınması için seansla mutlaka vaktinde ve aksatılmadan gidilmelidir. Doğru ve zamanında gerçekleştirilen saç mezoterapi tedavisinde etkiler zamanında ve en ideal haliyle görülmeye başlamaktadır.

SAÇ MEZOTERAPİ TEDAVİSİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Saç mezoterapi tedavisi ile saçlı derideki kan dolaşımı hızlandırılır, saç derisindeki kepeklenmenin önüne geçilir, bazı saç derisi hastalıklarının ortadan kaldırılması sağlanır ve yeni ve sağlıklı saç kökleri tetiklenerek desteklenir. Bu avantajları sayesinde sağlıklı saçlara kavuşmak amacıyla en etkili tedavi yöntemi olduğundan sıklıkla tercih edilmektedir. Saç mezoterapisinin diğer avantajları arasında tedavi ücretinin diğer yöntemlere kıyasla düşük olması, ağrısız ve acısız bir işlem olması, seansların kısa süreli olması, kişinin hemen günlük hayatına dönebilmesi ve kısa süre içerisinde etkili sonuçlar alınabilmesi sıralanabilir.

SAÇ MEZOTERAPİSİ ÖNCESİ VE SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Saç mezoterapisi tedavisi genel olarak bakım gerektirmeyen ve rahat bir tedavi olarak görülse de dikkat edilmesi gereken birkaç husus bulunmaktadır. İlk olarak düzenli kullanılan ilaçlar var ise muayeneyi gerçekleştiren uzman hekime bunun bilgisi mutlaka verilmelidir. Bazı düzenli kullanılan ilaçlar konusunda tedaviyi gerçekleştirecek olan uzman hekimin kişiyi doktor onayı alması konusunda yönlendirmesi gerekebilmektedir. Bunun dışında bazı mezoterapi tedavilerinde seans öncesi gözeneklerin açılması amacıyla saçın yıkanması önerilebilmektedir. Saç mezoterapi seansı sonrası özel gerekli durumlar dışında saçın birkaç gün yıkanmaması tavsiye edilmektedir. Seans sonrası bazı durumlarda ve mevsimsel bazı dönemlerde saçlı bölgenin direkt güneş ışığından korunması da gerekebilmektedir. Saç mezoterapi tedavisinde sigara ve alkol kullanımına bir süre ara verilmesi önerilebilmektedir. Saç mezoterapi tedavisi öncesinde ve sonrasında gerçekleştirilecek tüm işlemler ve dikkat edilmesi gereken noktalar işlemi gerçekleştirecek olan alanında uzman hekim tarafından muayene esnasında titizlikle belirtilmektedir. Uzman hekimin tavsiyelerine ve önerilerine uyulmasının tedavi süresinin etkili ve ideal bir şekilde tamamlanması açısından çok önemli olduğu unutulmamalıdır.

Doktorunuza Sorun

Doktorunuza Sorun

Instagram